Produkty

Jak si vybrat správný pokojový termostat

jak-si-vybrat-spravny-termostat-20130610151410.jpg

Výběr správného termostatu

Termostat pomáhá udržovat tepelné pohodlí Vašeho domova, reguluje teplotu podle požadavků uživatele a snižuje tím také náklady na spotřebu energie.
Výběr Vašeho termostatu závisí na typu spotřebiče vytápění nebo chlazení, který máte k dispozici a zároveň jaké funkce a požadavky od termostatu očekáváte.

1. Určete typ vytápění nebo chlazení

Před výběrem termostatu se musíte ujistit, že je kompatibilní s Vaším systém vytápění nebo chlazení. Nejběžnější systémy ÚT - plynové, elektrické nebo kondenzační kotle, teplovodní podlahové vytápění, tepelná čerpadla, elektrické krby, elektrické podlahové vytápění, a další zařízení.

2. Vyberte si vhodný termostat

a) Termostat řízený přes Internet (připravujeme na sezónu 2013/2014)
     Dálkově řízený termostat umožňuje nastavit vhodný program a také sledovat Váš systém z počítače, chytrého telefonu (smartphone) nebo tabletu. Termostat se připojuje přes bránu iTG500 Gateway k Vaší domácí síti širokopásmového připojení (routeru/modemu), což vám umožní přístup k Vašemu systému odkudkoli.

b) Programovatelný termostat
     Programovatelný termostat umožňuje efektivní využití Vašeho systému automatickým nastavením požadované teploty po celý den. Termostat naprogramujete podle teploty, kterou chcete v danou dobu udržovat, a termostat již poté zapíná a vypíná Váš systém podle daných hodnot.

c) Digitální manuální termostat
     Digitální termostat je vhodný pro ty, kdo upřednostňují manuální nastavení teploty a nevyužijí výhod programovatelného termostatu. Digitální manuální termostat zobrazuje na displeji aktuální naměřenou teplotu, případně teplotu, kterou v daný moment uživatel nastavuje.

d) Mechanický manuální termostat
     Mechanický manuální termostat je ovládaný kolečkem, na rozdíl od digitálního termostatu nezobrazuje aktuální naměřenou teplotu, pouze aktuální stav topného systému. Tento typ termostatu je vhodný pro lidi, kteří jsou často doma a nastaví si teplotu ručně.

3. Vyberte si optimální režim programování

a) 7-denní režim
     Tyto termostaty Vám umožní naprogramovat jedinečné nastavení zvlášť pro každý den (Po, Út, St, Čt, Pá, So, Ne), tento program nabízí maximální flexibilitu, každý den v týdnu tak můžete nastavit podle vlastních potřeb.
Varianty: SALUS 091FL, SALUS091FL-PB, SALUS T105, SALUS ST620, SALUS ST620-PB, SALUS RT500, TC 2016+, TC 2026.

b) Režim 5-1-1
     Tyto typy programovatelných termostatů Vám umožní nastavit jeden program pro pracovní dny (Po-Pá se opakují) a samostatné programy pro sobotu a neděli. Tento typ termostatu Vám obvykle umožní nastavit čtyři-šest různých teplot pro dané dny (Po-Pá, So, Ne).
Varianty: SALUS ST620, SALUS ST620-PB, SALUS RT500, TC 2016+, TC 2026.

c) Režim 5-2
     Tyto typy programovatelných termostatů Vám umožní nastavit jeden program pro pracovní dny (Po-Pá se opakují) a samostatný program pro víkend (So-Ne). Tento typ termostatu Vám obvykle umožní nastavit čtyři-šest různých teplot pro dané dny (Po-Pá, So-Ne).
Varianty: SALUS 093, SALUS ST620, SALUS ST620-PB, SALUS RT500, TC 2026.

Termostaty lze také zvolit v:

a) Drátovém provedení

Využívají se v novostavbách, koupelnách případně místech, kde je připravena elektroinstalace k zapojení termostatu

b) Bezdrátovém provedení

Jsou používány v domech, kde není připravena elektroinstalace, výhodou je možnost umístit nebo přenést termostat na ideální místo.

V naší nabídce naleznete 2 varianty bezdrátových termostatů. Označení bezdrátových termostatů řady TX+ (např. SALUS 091FLTX+) se vyrábí s přijímačem s průchozí zásuvkou, která umožní snadnější instalaci a nezablokuje uživateli zásuvku u kotle. Z přijímače je poté zapojena dvojlinka ke spínání zařízení, např. kotle.

Druhou variantou je řada bezdrátových termostatů RF (např. SALUS 091FLRF), kde přijímač je umístitelná na stěnu u kotle a je nutné k němu zapojit napájení přijímače.